Firma w czasach recesji


Music: https://www.purple-planet.com

Jak reagować powinna firma w recesji w związku z dużą liczbą bankructw, rosnących stóp procentowych, wysokiej inflacja, wojen i niepokojów politycznych. Pod koniec 2023 roku przed przedsiębiorcą kryje się wiele obaw. Jak zatem myśleć, aby przetrwać recesję?

Na rynku, na którym obecnie się znajdujemy, przed firmami stawiane są wyższe wymagania, jeśli chodzi o prowadzenie działalności gospodarczej. Aktywna praca nad badaniem zdolności kredytowej partnerów biznesowych, a zwłaszcza klientów, może prowadzić do uniknięcia kosztownych i niepotrzebnych strat kredytowych.

Oto kilka wskazówek jak postępować:

Wprowadź zdolność kredytową jako parametr w procesie pozyskiwania klientów Znalezienie nowych klientów w czasie recesji może być wyzwaniem, zwłaszcza gdy wiele firm ogranicza nowe inwestycje i staje się bardziej świadoma kosztów. Jednocześnie ważne jest, aby mieć odwagę robić interesy i rozwijać się, nawet w gorszych czasach.

Sprawdzenie na samym początku, czy firmy, z którymi zamierzasz współpracować mają dobrą zdolność kredytową może zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy. Tu przyda się zamówienie raportu kredytowego na temat takiej firmy.


Wywiadownie gospodarcze zbierają informacje na temat standingu firm. Dane ekonomiczne, bilans i rachunek wyników, kluczowe wskaźniki ekonomiczne, analizy, nadanie przez wywiadownie ratingu i limitów kredytowych, informacje na temat zarządu, informacje dotyczące wyroków sądowych, w których pojawia się dana firma, jakosc płatności i zadłużenie u komornika to tylko przykłady danych, które możesz otrzymać zamawiając raport. A takie dane dadzą na pewno obraz firmy oraz podstawę do decyzji o podjęciu współpracy z takim klientem czy partnerem. 

Spółki typu aktiebolag nie są informowane, że zamówiony został raport dotyczący ich firmy. Natomiast osoby prywatne zostaną powiadomione o tym, kto i dlaczego zamówił informację kredytową na ich temat.

 
Dokładne sprawdzanie zdolności kredytowej przy udzielaniu kredytu, a więc w twoim przypadku o tym czy za wykonaną usługę czy sprzedane towary otrzymasz zapłatę jest bardzo ważne nie tylko w  czasie recesji.

W wywiadowniach gospodarczych masz też możliwość monitorowania rozwoju swoich klientów Praca kredytowa to ciągły proces, który nigdy się nie kończy.

Żyjemy w zmieniającym się świecie, w którym na dobrobyt firm wpływa wiele czynników. Dlatego ważne jest, aby monitorować swoich klientów i partnerów, aby zobaczyć, jak rozwija się ich sytuacja finansowa.

Gdy otrzymasz monit z wywiadowni gospodarczej o tym, że Twój klient otrzymał wezwanie do zapłaty lub jego zdolność kredytową się pogorszyła, możesz podjąć kroki, aby zapewnić Twojej firmie uniknięcie strat kredytowych.

Ten artykuł pisałam 20 listopada 2023 i zawiera on dane aktualne na ten dzień. Są to moje przemyślenia, wnioski a nie porady prawne, księgowe czy doradztwo podatkowe.